História MAGGI

Dovoľte, aby som sa vám predstavil. Volám sa Julius Maggi. Narodil som sa v polovici 19. storočia, kedy priemyselná výroba naberala na obrátkach a ľudia pracovali od nevidím do nevidím. V tom čase nebol dostatok kvalitných potravín a o mäse sme mohli nechať iba snívať.

Rozhodol som sa s tým niečo urobiť. Chcel som ľuďom ponúknuť kvalitné jedlo za dostupnú cenu. A potom som na to prišiel. Strukoviny! Strukoviny sú tým pokladom! Veď práve hrach alebo fazuľa obsahujú veľa bielkovín. Malo to však háčik. Strukoviny sú náročné na čas prípravy. Tak som experimentoval a zanedlho vznikla prvá dehydrovaná strukovinová polievka. Bol to vlastne vysušený hráškový extrakt, ktorý stačilo zaliať vriacou vodou a mohlo sa okamžite jesť. Výživný a pritom chutný zázrak bol na svete.

V nasledujúcich rokoch som založil potravinársku firmu MAGGI a začal vyvíjať ďalšie a ďalšie receptúry, ktoré by ľuďom spríjemnili a zjednodušili stravovanie. V roku 1886 uzrelo taniere sveta tiež najslávnejšie Tekuté korenie na ochutenie polievok, ktoré bolo ponúkané vždy v originálnej štvorhrannej fľaštičke. Tekuté korenie MAGGI si vzápätí obľúbili domácnosti aj reštaurácie po celom svete. Oveľa neskôr začali niektoré firmy Tekuté korenie napodobňovať. Každý však vie, že pravé MAGGI je len jedno.

Dnes nám značka MAGGI ponúka stovky najrôznejších jedál a s nimi milióny šťastných príbehov z vašich kuchýň. Nech už si dnes dáte čokoľvek, prajem vám dobrú chuť!

Julius MAGGI.png maggi_historie_LQS.jpg

MAGGI dnes

Značka MAGGI drží krok s modernou dobou a my preto dlhodobo pracujeme na zložení našich výrobkov. Záleží nám na tom, aby ste mohli našim výrobkom dôverovať a rozumeli ich zloženiu. Snažíme sa, aby naše výrobky obsahovali ingrediencie, ktoré bežne nájdete doma vo svojej kuchyni. A ako to vlastne robíme?

V Prievidzi, v ktorej dodnes nájdete väčšinu našej výroby, spracovávame suroviny sušením. To nám umožňuje nepridávať do výrobkov ďalšie konzervačné látky. A kde uberieme umelé látky, tam potom môžeme pridať látky prírodné. Vo výrobkoch tak nájdete viac sušenej zeleniny, byliniek alebo napríklad morskej soli.